Návrh rozpočtu 2012 až...

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Návrh rozpočtu 2012 až...

Příspěvek od Honza »

Našel jsem chvilku času, abych se podíval na návrh rozpočtu obce na rok 2012. A co mé oči uviděly - pláčem zkrvavěly, jak pravil velebný otec ve známé české komedii Slunce, seno... Bohužel to, co předvádí současné vedení obce je dalším důkazem tragédie, kterou už rok zažíváme. Prozatím se zastavím pouze u jedné položky navrhovaného rozpočtu na rok 2012, a tou jsou výdaje na provoz ZŠ. Jak vidno z přílohy, pro rok 2011 měla ZŠ navrhované finance v celkové výši 700 000,- Kč. Pro rok 2012 činí tato částka (a teď si držte klobouky, protože jedeme z kopce) 1 650 000,- Kč. Zřejmě to je ta nová vize revitalizace ZŠ, předložená jejím novým ředitelem p. Jansou při frašce zvané výběrové řízení, která tak ohromila paní starostku a místostarostu. Tak se mi zdá, že ti, jenž druhé označovali za diletanty sami ukázali, že jsou to právě oni, kteří jsou učebnicovým příkladem toho, co termín "diletant" představuje.
A já se ptám, kde jsou ty tisícové úspory z nové smlouvy na odběr elektrické energie, jimiž se oháněla paní bývalá ředitelka ZŠ Uhlíková společně s pí. starostkou? Proč do současné doby nikdo nevyčíslil skutečný rozdíl? Proč se od počátku školního roku rozhodli rodiče dalších pěti dětí, že je na této instituci nenechají a vzdělání jim dopřejí jinde? Proč se nenašli žádní rodiče, kteří by naopak své dítě na tuto školu umístili? Kde jsou ta kvalitní manažerská rozhodnutí, která by si zasloužila obdiv občanů - daňových poplatníků, z jejichž kapes se také toto hradí?
Myslím, že si dokážeme odpovědět sami...
návrh rozpočtu 2011.jpg
navrh_rozpoctu_2012_000001.jpg
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Karel »

Doba strašně chvátá, než stačíme prodiskutovat rozpočet na rok 2011, je zase o rok víc! Ale raději vážně. Tvorba a návrh rozpočtu je kolektiní záležitostí nejen zastupitelstva, ale zúčastnit se se svým nápadem může kterýkoliv občan čachrovska (a proč nevyslechnout i ostatní!). Otázkou pak zůstává, jak se jej podaří do rozpočtu protlačit. A jsme zase na začátku, zase to končí u osobní angažovanosti toho se skvěkými nápady: účast ve volbách, průnik do zastupitelstva, přesvědčení většiny a tak dál. - pouhý výkřik do tmy, nebo instalace vtipného smajlíka, nic neznamená! Stejné je to s financováním školy. Každý z nás, měl-li by to financovat ze svých prostředků (pořád jsme ještě přesvědčeni, že ty obecní jsou jaksi cizí a jejich utrácení nás nebolí), už by to dávno vzdal. Ale my tady máme obec se školou jako poslední fungující institucí a tu se snažíme zachránit zuby-nehty. Nezajímá nás jak zlevnit náklady na chod budovy fungující a raději se budeme trápit tím, jak vylepšovat existenci další už prázdné! Zase se ukazuje naprostá promrhanost dvou minulých volebních období: škola sice zateplená, ale nedotažené vytápění, v půdní vestavbě mohlo dávno fungovat něco na principu prostor s pečovatelskou službou, mohly být zachovány (nebo rozšířeny) zaměstnanecké možnosti a vlastní škola mohla být jen příjemným zpestřením. Bohužel, to vyžaduje určité úsilí a to hlavně od obecních představitelů (sami si je volíme!). Jak je o tom ale přesvědcit, když někteří si myslí, že starostování je mnohem lehčí (navíc lépe honorováno) než odečet domovních vodoměrů ?!
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Kynčl »

Toto je jen tabulka kde se sčítají výsledné dílčí rozpočty kapitol, bylo by možné zveřejnit tyto podrobné rozpočty ? Pokud je rozpočet ZŠ navýšen více než 2x asi by mělo být zdůvodněno proč .... PS: na stránkach městyse je na úřední desce místo návrhu rozpočtu pozvánka na zastupitelstvo ....
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Spark
Příspěvky: 12
Registrován: ned 03. črc 2011 18:59:54

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Spark »

Většinou na příspěvky pana Karla reaguji pouze pousmáním, ale dnes musím reagovat i písemně. Obdivuji, jak dokážete ve svých reakcích na problémy odpovědět na něco jiného a na daný problém v podstatě nereagovat vůbec...Tady sice píšete, že se snažíme zachránit chod školy zuby - nehty, ale že to mohlo být za podstatně menší peníze, kdybyste si společně s pí. starostkou neprosadili jako ředitele pana Jansu, to už jste nějak opomněl komentovat...A zdůvodnění, proč díky tomu po odejití 5 žáků se má rozpočet na ZŠ více než zdvojnásobit také nikde. Natož pak vyčíslení nákladů na elektřinu, na které jsme po uzavření nové smlouvy na dodavatele měli ušetřit nemalé peníze a ono se v rozpočtu objeví o 100 tis. více? To asi není úplně výhodné...Vaše ohrané téma s ENC nebudu už ani komentovat. Jinak dle mého názoru byla půda ve škole již za Vašeho starostování, rovněž topení bylo stejné jako dnes, takže to zřejmě svědčí o promrhanosti i dalších předchozích dvou volebních období! A využití půdních prostor na pečovatelskou službu? Něco podobného už tady bylo s přestavbou školy na Javorné a jak to dopadlo! O úsilí obecních představitelů bych raději pomlčel, o tom mě dnes a denně přesvědčuje pí. starostka. A o honorování odečtu vodoměrů - mně to bylo nabídnuto zadarmo, kdežto Vy jste si za to nechal jistě dobře zaplatit (jak sám píšete, utrácení obecních prostředků nás nebolí, navíc když jdou do Vaší kapsy), takže jste byl jistě spokojený...
Josef Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Honza »

To podstatné už řečeno bylo a já se snad zastavím jen u toho termínu "kolektivní záležitost". Tady je totiž vidět, že na něco se hodí kolektiv a jinde je nežádoucí. Možná to jen špatně chápu, ale snad veškeré fungování obce by mělo být kolektivní záležitostí a děláno v zájmu a ku prospěchu všech občanů. Bohužel zde tomu tak není. Na druhou stranu je potřeba připomenout, že know-how je v dnešní době cenné a ne každý je ochoten dát jej k dispozici těm, kteří jsou placeni za to, aby dokázali kvalitně problémy řešit a navíc pak ještě schopni použít toto "cizí peří" k tomu, aby ukázali, jak úspěšní a dobří jsou.
A co se týče osobní angažovanosti Karle... Mohl bych použít jen známé Ctrl+C a Ctrl+V z jiného vlákna na tomto fóru, ale je to zbytečné, neboť čtenáři vědí. Každopádně si ale myslím, že tato naše několikaměsíční angažovanost byla, je a snad i bude přínosem, což se o té několikaleté Vaší, ale i jiných rozhodně říci nedá. :cry:
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Kynčl »

Jen pro připomínku let minulých:

http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/ ... ys-cachrov
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Honza »

Vypadá to, že mnohem rychleji, než se na první pohled zdálo docházíme k hmatatelným výsledkům oněch školních experimentů pod taktovkou vedení městyse. Další děti odcházejí a od září se na zdejší ZŠ bude učit již jen sedm žáků v jednotřídce o čtyřech odděleních. Tedy 1-4 ročník v jedné třídě. Více než výmluvná data o tom, jak kvalitní škola tu je a kam strategie, jejíž přednosti nebyli schopni údajní diletanti výběrové komise rozpoznat, směřuje. A kdyby na budově ZŠ nevázla práva a povinnosti plynoucí z poskytnuté dotace, bylo by na pomyslném hřbitůvku městyse nejspíše již v tuto chvíli zas o jeden pomníček víc. I ten bude hoden zlatého písma.
Tedy opět děkujeme hrdinnému vedení obce za to jak statečně a hlavně "zuby-nehty" za školu bojuje... :roll:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Honza »

Rozhled 8/2012. A já bych jen dodal... Na střední škole se pak budou děti hrozně divit, že za opisování od spolužáků, z učebnic, internetu atd. budou dostávat místo jedniček pětky. Pokud rodiče oněch sedmi dětí nepočítají s tím, že by základní škola byla poslední vzdělávací institucí v životě jejich ratolestí, pak smekám před jejich odvahou.
Rozhled.jpg
(433.05 KiB) Staženo 6279 x
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Kynčl »

On ten rozpočet na jedné A4 je vůbec zvláštní věc asi si via datové schránky vyžádám podrobné znění jednotlivých kapitol ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh rozpočtu 2012

Příspěvek od Kynčl »

Tak se sešel rok s rokem a nějak jsme na podzim zapoměli anoncovat návrh rozpočtu 2013 ...
To že návrh rozpočtu je veřejnosti presentován na jedné straně a4 je samo o sobě velmi velmi usměvné, kdyby jako řiditel společnosti předložil takovýto materiál tak by mně akcionáři společnosti hnali svinským krokem a copak občané Čachrovského regionu nejsou něco jako akcionáři společnosti obce Čachrov ?

Takže ze návrh http://www.mestyscachrov.sumava.net/mes ... 202013.pdf

A co se nestalo, návrh rozpočtu nebyl odsouhlasen, nicméně ze zápisu schůze vůbec nevyplývá proč ... , není jasné kdo byl proti atd.
A Čachrovskému vovčanovi je to jedno ....

http://www.mestyscachrov.sumava.net/mes ... proviz.pdf

Takže Čachrov má teď rozpočtové provisorium, co to znamená ???? Třeba to že žádání o jakékoli dotační tituly je prakticky nemožné ...
Ale třeba je to dobře protože se tím omezuje pravomoc přímé exekutivy bez vědomí zastupitelstva ...

A zde odkaz na již auditované obecní uzávěrky .... sice jsou tam údaje expost ale stejně velmi zajímavé ...
http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/555941-cachrov
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět