Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Moderátor: Honza

Odpovědět
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Kynčl »

Čachrovsko má potenciál být turisticky zajímavou destinací (mimochodem v době před II.světovou válkou byl Čachrov oblíbeným místem tzv.letních bytů pro mnoho "Pražáků" např.Cyril Bouda atd.) , ale samozřejmě chybí infratruktura a tu je nutno začít budovat ... a ten bankomat by mohl být takovým startovacím bodem ...

Jinak ano Běšinech a Stražově není bankomat, ale mají tam dosud funkční poštu ...

Dále se domnívám, že bankomat by sloužil nejen pro lufťáky, ale i pro místní ...

Je pravda, že atraktivita Čachrovska a Javorenska vzroste až se v místě objeví podnikatelé, kteří vybudují ubytovací kapacity a další infrastrukturu ... Ale i obec by v tomto měla být proaktivní...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Karel píše:Jendo, vždyť už jsme si to vyjasnili dávno, že hned po státu jsou největšími zloději banky a Ty pořád nemůžeš tu utkvělou představu o bankomatu opustit. Moc pochybuju, že by nám k dramatickému rozvoji mohl nějak pomoci, když už si nedokážeme pomoci sami. Ale proč Tě to rozmlouvat a nadhled určitě nepovažuju za hendykep.
Honzíku, já vím, že mě máš přečteného dostatečně, pokus se někdy přemoci a přečti si i mé příspěvky. Já opravdu nevím, co bylo konkrétní příčinou zmaření tak geniálního projektu (opakuji: já mu alespoň z počátku fandil) s magistrálou proříznutou kolejemi. Musíš se poptat u oficiálních aktérů, já jsem dospěl jen k veřejnému mínění a tam zřejmě i samotný obraz hlavního aktéra u čachrovské veřejnosti svoji roli sehrál. Možná i Ty budeš mít někdy možnost pochopit, jaká úskalí přináší souromé vlastnictví (a je jedno, jestli jde o byt, tvrz, hrobku nebo lyžařský vlek). Zatím Tě zcela postačí rozsévání závisti a třeba takové nápady jako, že by se Pavel mohl "vozit grátis", to přeci jde jen u vlastnictví společného, kterého jste vy chtřejší dokázali náležitě využívat! Někdy to jde i kulantně přikrýt termínem "historický majetek obce".
A ještě poznámečku k volbám. Vůbec to není špatný pocit, když nabídneš něco, co by obec mohla, dle Tvého přesvědčení, pořebovat a následně jsi odmítnut. Jsi tím zbaven dalších starostí a nezbývá než očekávat další vývoj, zkus si občas k našemu programu vrátit, počíst si a porovnávat se skutečným sledem událostí, určitě na to budeš mít mnohem víc času než já.
Máte pravdu Karle, Vaše příspěvky už mne příliš číst nebaví, je to totiž dost obehraná písnička.
Jaké „úskalí“ přináší soukromé vlastnictví nabyté legálním způsobem, chápu velmi dobře. Problém, který popisujete, se týká SV protiprávně získaného a pro ně pochopení opravdu nemám.
Závist? Nebuďte směšný... Jen jsem vzpomenul na časy nedávno minulé. Ale pravdou je, že tehdy jste měl lyžařský vlek v nájmu a tedy v tom Vámi tolik opovrhovaném společném vlastnictví. Celé to hezky zapadá a vysvětluje Vaše ztrátové hospodaření, které pak bylo jedním z opěrných argumentů v přesvědčování zastupitelů, aby Vám vlek prodali. Tedy dá-li se té pochybné transakci vůbec tak říkat.
Tak škoda Pavle, Karel by Vás býval svezl gratis jen na obecním. Teď když je vlastník, už se jeho ekonomické myšlení ubírá jiným směrem.
A že Vás ty starosti opustily je, Karle, víc než patrné zejména, když jste na úřadu městyse častěji, než za Vašeho místostarostování. Předpokládám, že to není obavou o společné obecní blaho. Že by snad někomu teklo do bot? :P
Honza Bejvl
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Hynek »

Honzo, když si myslíte, že bylo něco protiprávně získáno, podal jste podnět pro prošetření celé věci? Podal jste trestní oznámení, pro podezření podvodu, nebo krádeže, případně pro jiný trestný čin? Tak jak Vám ukládá zákonná povinnost! Jako bývalý policajt to snad víte ne? (I když ne každý policajt rozumí své práci, pravda) Jestli ne, tak tady teď buď blekotáte nesmysli, nebo jste neoznámil trestný čin, případně podezření z trestného činu. Pokud jste v policejní rychloškole posouchal při hodinách práva, jistě víte co je trestný čin pomluvy, obzvlášť páchaný veřejně, např. prostřednictvím medií nebo internetu. :?: Jen aby jste na to nedojel ;)
Mimochodem....společenství vlastníků má také svá pravidla a různé platební povinnosti. Jak se proslýchá, ty až tak úplně neplníte, že? :!:

Pane Pavle ji mi záhadou, že Vám tolik leží na srdci turistický ruch na Čachrově? Víte ono jde také o to, jestli místní lidé o tohle stojí. Z rekreačních oblastí by mohli místní vyprávět. Pravda, pro podnikatele je to výhodný obchod. Ale poslouchat mnohdy do noci opilé party plzeňáků, pražáků a dalších milovníků zdejšího prostředí, jak vyřvávají dlouho po půlnoci, demolují a znečišťují veřejné prostranství a mnohdy soukromé vlastnictví, není nic moc. A že se to děje v turistických střediscích je jednoznačné. Část turistů se chová jako utržených z řetězu a myslí si, že jsme tu všichni blbci. Ano, větší část je slušná to je pravda. Mimochodem...myslíte si, že ty poházené odpadky u silnic a vjezdů do lesa jsou dílem místních? Já ne.
No ale můžete to zkusit. Kupte zde chalupu, udělejte např. penzion a pořádejte letní pobyty. Ukažte nám jak se to dělá v praxi.
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Hynku, já si to nemyslím. Já to vím. To je zásadní rozdíl mezi námi - neblábolím pouhé domněnky. Z toho co píšete je zcela zjevné, že Vaše povědomí o právech a povinnostech je natolik povrchní, že by Vás sfouklo i „policejní novorozeně“ s ještě mokrým razítkem SPŠ. :)
Držte se raději svého kopyta (pokud vůbec nějaké je), ušetřete nás svých zcela zcestných závěrů a ponechte na mě, jak si s legislativními nástroji právního pořádku ČR poradím. Pokud však cítíte nutkavou potřebu vyniknout, zkuste Vaši „fundovanost“ nabídnout svému týmu - jistě ji ocení, neb právními přehmaty přímo hýří. :idea:
Honza Bejvl
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Hynek »

Honza píše:Hynku, já si to nemyslím. Já to vím. To je zásadní rozdíl mezi námi - neblábolím pouhé domněnky. Z toho co píšete je zcela zjevné, že Vaše povědomí o právech a povinnostech je natolik povrchní, že by Vás sfouklo i „policejní novorozeně“ s ještě mokrým razítkem SPŠ. :)
Držte se raději svého kopyta (pokud vůbec nějaké je), ušetřete nás svých zcela zcestných závěrů a ponechte na mě, jak si s legislativními nástroji právního pořádku ČR poradím. Pokud však cítíte nutkavou potřebu vyniknout, zkuste Vaši „fundovanost“ nabídnout svému týmu - jistě ji ocení, neb právními přehmaty přímo hýří. :idea:
:lol: :lol: :lol: Po tom co jste teď předvedl, Vám mohu poděkovat. Děkuji, že jste od Policie odešel. Váš přínos při šetření, odhalování a dokazovaní přestupků, přečinů a trestných činů by byl velice slabý. No...snad právě proto, jste převážnou část pracoval pod jednotným velením a nemusel jste vyšetřovat nic. Dokonce ani logicky myslet jste nemusel, ba naopak. :o
Pokud o spáchání trestného činu víte, měl by jste ho oznámit. To Vás neučili? Aha...ten anonym na pana Randáka byl tedy od Vás. Pak se omlouvám. Jistě víte , že proběhlo šetření v celé věci, že? A jistě víte, že se na žádné pochybení nepřišlo, že? Musí Vás to strašně mrzet. Ale jestli víte o dalších skutečnostech, rád Vám zašlu telefonní číslo na státní zástupkyni paní Vítovcovou. Nezlobte se na mě, ale jestli neznáte výklad trestného činu pomluvy, neměl jste u Policie opravdu co dělat.
Pro Váš klid. Já nemám žádný tým. No, na druhou stranu, když se tu budete takhle hezky projevovat. Možná bych na Vás mohl podat oznámení o podezření ze spáchání trestného činu pomluvy. Je to přeci jen, má občanská povinnost.
Zde máte onen paragraf. když jej neznáte.

§ 206 Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem
Hynek K.
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Karel »

[quote="Honza"]Hynku, já si to nemyslím. Já to vím.

Otázka směřovala k odpadkům kolem silnic a je fascinující, že to Honzík ví, snad k tomu i přispívá. Stejně tak je pevně přesvědčen o bývalém pronájmu vleku i když se určitě nenajde někdo další, kdo by o tom byl přesvědčen stejně. Honzík také ví, že může vypustit sebevětší blbost a když ji bude trpělivě opakovat, stane se nakonec pravdou, v jeho hlavě určitě. Takže pozor, tady nejde o žádné policejní novorozeně, ale o zkušeného policejního harcovníka (právně vzdělaného), možná veterána s nárokem na výsluhu, za kterého se snad ta slušnější část "sboru" musí nutně stydět. Ještě by mě, Honzíku, zajímalo zda své výplody konzultuješ se svým chlebodárcem? Co tomu asi říká otec pozitivního evolučního vývoje?
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Na co tedy čekáte Hynku? Konejte svoji občanskou povinnost, ať konečně všichni vidí, že jen neblábolíte – ono to tak zatím dost vypadá. Všechny Vaše informace a konspirativní teorie o mých anonymních dopisech … ehmmm… vlastně oni nejsou Vaše že? No nevadí… Při kvalitách Vám vlastních určitě kýženého cíle dosáhnete a váš tým to určitě ocení.

Karle, jestli máte na mysli systém "konzultací", které jste zavedl u svého týmu, tak nic podobného neprovozjeme. Používáme nástroje jiné. Ty byste však s invencí vašich souputníků uplatnil jen velmi obtížně.
Honza Bejvl
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Hynek »

Honza píše:Na co tedy čekáte Hynku? Konejte svoji občanskou povinnost, ať konečně všichni vidí, že jen neblábolíte – ono to tak zatím dost vypadá. Všechny Vaše informace a konspirativní teorie o mých anonymních dopisech … ehmmm… vlastně oni nejsou Vaše že? No nevadí… Při kvalitách Vám vlastních určitě kýženého cíle dosáhnete a váš tým to určitě ocení.

Karle, jestli máte na mysli systém "konzultací", které jste zavedl u svého týmu, tak nic podobného neprovozjeme. Používáme nástroje jiné. Ty byste však s invencí vašich souputníků uplatnil jen velmi obtížně.
Zase neumíte číst....ale mě to nepřekvapuje. Co jde překroutit překroutíte. Napsal jsem pokud se budete takto projevovat. Je vidět, že z trestního práva znáte jen nadpis. Jinak by jste věděl, že ještě k naplnění skutkové podstaty trestného čin u pomluva, ještě kousek chybí. Z toho důvodu, jsem Vás na tento paragraf upozornil, s tím, že by jste se ho mohl dopustit, tím co plácáte za kraviny. Jak víte, že ten anonym byl dopis a ne např.mail? :!:
Sám víte, že to co tu prezentujete není pravda. Léčíte si své ego, které utrpělo zemětřesení při prodeji bytu, v nevyhraných volbách a kdo ví v čem ještě.
Mimochodem..jak jste psal, že je pan Karel často na úřadě..... Zřejmě Vám unikla ještě častější návštěvnost pana Zahrádky. Když ho tak vídám, připadá mi, že úřad chodí častěji než na toaletu. Ale to sem přece psát nebudete, že? To se nehodí do krámu :lol:
Hynek K.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Kynčl »

VEŘEJNÁ VÝZVA: Hledám skupinu Pražáků za účelem společného šíření amerického brouka (mandelinky) na území Čachrovska ... pokud nám dojde mandelinka budeme šířit cestovní ruch...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Hynek »

kyncl píše:VEŘEJNÁ VÝZVA: Hledám skupinu Pražáků za účelem společného šíření amerického brouka (mandelinky) na území Čachrovska ... pokud nám dojde mandelinka budeme šířit cestovní ruch...
Já bych měl jinou výzvu :lol: Po vzoru filmu pelíšky.
Pražáci z celé republiky vyl.......del! :D
Hynek K.
Odpovědět