Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Honza »

To je přesný obraz zdejšího skvělého plánování, respektive hurá akcí. Pokácí se thuje včetně tisu a pak se shání povolení a tvoří plán péče o zeleň. Zadá se oprava cesty na Svinnou a pak se pozastavují prodeje pozemku a nahrazují se směnou, řeší se přístupové cesty pro stavební stroje atd. Zajímavé je, že levá strana vjezdu ke garážím je vyasfaltována až ke kamenné zdi, byť tam se nikdy nejezdilo. Tak si říkám jestli je to naschvál majitelům garáží, nebo odraz "geniality," o níž se již hovoří daleko za hranicemi našeho městyse. Korunu tomu pak dává pěkné spádování, to aby nebylo u garáží zbytečně sucho. Opravdu je čím se chlubit...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Karel »

A zase jsme zpátky u "knouhovu": Ti co vědí jak na to jen z povzdálí poštěkávají, ale své schopnosti (mám chuť je dát do uvozovek) ve prospěch obce stále nehodlají nabídnout - jen konfrontaci. Zase stačilo kousek popojít (k opěrné zdi u fary), nebo se otočit o 180' a měl jsi o činnostech vedení obce obrázek poněkud odlišný. Možná, že stačilo trochu snahy ze strany majitelů garáží o komunikaci s obcí a vypadalo to úplně jinak. Zdá se mě, že někteří z majitelů jsou stále v šoku z náhle nabytého vlastnictví a stále jim nechází, že se budou muset starat sami! Pryč je doba stokorunového nájemného a přesvědčení, že se postarat musí obec. Obdobný vývoj ostatně doprovází i snahu o prodej obecních bytů - inu zlaté staré časy.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Kynčl »

Hmmm komunikace s obcí ... o tom vím své když se musím o každou píčovinu doprošovat přes datovou schránku ...

Jinak po shlédnutí místní situace je jasné že první přívalový dešť vytopí mou garáž (o tání sněhu nemluvě ) ... a to bude bude velmi drahé ... škoda že se při projektu trochu více nemyslelo ... jinak já si nepamatuju že při poptávce mého souhlasu bych měl v ruce celý projekt jinak bych se bych určitě rozporoval spád plochy ke garážím ... souhlas jsem dal se stavbou přístřešku pro posyp , ale ne k znehodnocení mého majetku, jinak příčina častých povodní jsou právě takovéto asfaltové plochy ... taková zámková dlažba je sice asi dražší , ale co ...

Ano jsem konfrontační a ještě budu protože toto je jen začátek, pokud povedete obec tak jako dosud tak čeká Čachrov zkáza v horizontu pár desítek let a já nepatřím k lidem po mne potopa ...
A rozhodně nepatřím k lidem které lze popsat jako lidi kteří nic nedělají ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Honza »

Já bych majitelům garáží doporučil písemně upozornit městys na potenciální riziko poškození majetku v důsledku špatně zhotovené stavby s výzvou o zjednání nápravy. A pokud by k takovému poškození následně došlo, směle bych požadoval náhradu škody v občansko-právním řízení s dokladem, že jsem na možné škody vlastníka stavby včas upozornil.
Trochu snahy ze strany majitelů garáží je určitě na místě, ale asi těžko se mohli snažit, když nevěděli, co ta slavná stavba obnáší a podle výsledku soudě jste to nevěděli ani vy - zadarmo drazí a přesto placení...
Co se týče nabídnutých schopností Karle myslím, že právě to děláme. Nenecháváme bez povšimnutí vaše destrukční vládnutí, aby občané věděli kdo, jak a za co promrhává peníze z jejich daní.
S opěrnou zdí jste mne opravdu pobavil. Kdyby se chuděra stářím nevyvalila do silnice, stála by tam prorostlá křovím ještě dnes, stejně jako jiná místa.
A přístřešek?? Ten vám ohodnotím a třeba i pochválím, až tu zveřejníte faktury, položkový rozpočet a zejména opravíte ten asfaltový paskvil. Do té doby lze hovořit leda o Vašem chvástavém poštěkávání.
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Kynčl »

Koukám , že úspěchy minulého volebního roku už nikoho nezajímají .... škoda ještě by tam bylo plno výživných témat
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Jirkaš
Příspěvky: 14
Registrován: ned 12. úno 2012 3:22:34

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Jirkaš »

Jasně po delší odmlce se hlásím o slovo. Ale přeci jen si myslím, že by kritiku měli hlásat sami domorodci Já se totiž obávám, že moje kritika není až docela na místě, protože není až zase tak konstruktivní - čili oprávněná. Né že bych neměl co říci, ale s moudrem musím šetřiť. To není obecní rozpočet. A zase tolik perel ani hrachu nevlastním! Já se ovšem dneska chci zmínit o něčem jiném. Blíží se konec roku - a jaký byl, tak o tom nás přesvědčí až histórie. Žádná výroční zpráva se nedá neupraviť k obrazu svému... Já chci vyzdvihnouť jednu maličkosť, o které se již delší dobu vůbec nikdo nezmiňuje, a to je prostranství okolo autobusové zastávky. Dokonce je zde na místě omluva, protože musím uznať, že staré tůje opravdu hezky nepůsobily. Tento prostor perfektně pěkně prokoukl pro potěchu pohledů procházejících. Ovšem, aby jste nezpychli, tak na nový pohled na školu si nikdy nezvyknu. Jenom škoda, že zde panuje takové informační vzduchoprázdno. Na místo Nepravidelného občasníku, s kterým si, a to se na mě klidně zlobte, můžu tak akorát utřít...nos! Kdyby se záměry a závěry zastupitelstva zveřejňovaly, tak by to jistě, když nic jiného, předešlo názorovým střetům.
Tak a ještě závěr, když mi úvod utekl, mějte se Vážení správci, čtenáři a přispivatelé jak chcete. Hezké požehnané Vánoce a v novém roce 2013 přestaňte blbnout, a když už musíte, tak alespoň míň než já. Ať nemám vzteka. To vše Vám, arciže ze srdce, přeje Jirkaš.

Óbyvatel III.kategórie Jiří Ševčík
Naposledy upravil(a) Honza dne úte 11. pro 2012 23:12:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Chybné umístění
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Kynčl »

Ahoj Jirko,
možná si již nepamatuješ genezi staré,nové,žádné thuje :) , hurá akce bez toho že by byla nějaká celková strategie údržby zeleně o strategii vzhledu obce (viz vypíčené kontejnery na recyklaci včetně bordelu kolem nich na návsi), čachrovský vovčan je informován ex post a vůbec mu to nevadí ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Jirkaš
Příspěvky: 14
Registrován: ned 12. úno 2012 3:22:34

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Jirkaš »

Ahoj Jane,
to víš že nezapomenul. Na moji sloní paměť je spolehnutí. Jenom jsem chtěl, aby poita mé glosy ve formě pochvaly, upozornila na ty obrovské mezery v komunikaci. Žel zde, oproti všem fyzikálním zákonům, nefunguje ono rčení, že postřelený gunar se vždy ozve. Teď bys měl být na Čmachrově. Napadne pár centimetrů sněhu a nedovedeš si představit jaký "bordel" je po celé obci. Čoveče, já už ničemu nerozumím. Jirku Mezeru, já měl za to že stůně, odstavili od sněhové frézy rsp. úklidu veřejných prostor a na místo něj je touto činností pověřen snad nejlínější ksich na okrese! Shánět drby a pomluvy na to jsou grandi! Na horní cestě nemáme vůbec nárok chodit po chodníku, vlastně on i ten spodní při hlavní je uklizen tak, že stejně raději jdeš v jízdním pruhu. A krchov...to si nech vyprávět. Mezera měl veškerý sníh vyvezený mimo hřbitov, a teď-v době adventu a Vánoc jen tak, aby se neřeklo, je naházený níh na šířku lopaty na okolní hroby. Že chce ta lidská lůza, ty stařenky a podobný plebs jít zapálit svíčku nebo přidat kytičku na hrob svých blízkých, tak to si nechte zajít chuť nebo si přivezte hodně vysoké boty a po dnešní oblevě rovnou i mačky. Pro návštěvníky místního kostela je připraveno uvítání již na schodech, zde je sníh jen tak zlehka odhrnut-pravda při zábradlí, ale zase jen na šířku lopaty. Inu, jak NSS zveřejnil svůj nález, že majitel komunikace -rozuměj obec- není odpovědný za případné úrazy na neuklizených komunikacích, tak se jeví tato (ne)činnosť jako velice obcetvornou a v konečném součtu zbydou prachy, třeba na další vytváření světelného smogu. Hósana, Hósana...
A už mě nech bejt, začínám zapomínat vymenovaná slova a spisovná tuplem! Psáno 6.den před koncem světa měsíce prosince 2012.
Jirkaš.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Honza »

Moc hezké počtení. Mohu-li prosit, tak častěji... 8-)
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ohlédnutí za uplynulým volebním rokem

Příspěvek od Kynčl »

Ano piš Jiří častěji ... ale je to smutné čtení ... dílem proto jaké informace obsahuje a asi nejvíc mě vadí pasivita ostatních ... proč nadávají jen potají
proč vyjadřují podporu jen skrytě ... copak jim vůbec nevadí co s Čachrovem bude ?

Proč se neozvou mladí ? A není jich na Č. málo ... mám z toho depresi ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět