Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Moderátor: Honza

Mělo by být součástí zápisu VZ jmenné hlasování zastupitelů ?

ANO
5
100%
NE
0
Žádná hlasování
Je mit to putna.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Toto jsem Karle přehlédl: "mnozí členové zastupitelstva se cítí pouze jako představitelé lidu a zdaleka necítí potřebu se s problematikou blíže seznámit" PANEBOŽE PROČ TAM TEDY JSOU !!!!
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
fesoj
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. črc 2011 22:17:55

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od fesoj »

Tak jak na to koukam, tak vidím, že pořekadlo "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" je pořád živé :D A tak by šlo asi pokračovat i dál, jako třeba "neznalost hříchu nečiní" ;) čož by potvrzovalo postřeh pana Karla :"mnozí členové zastupitelstva se cítí pouze jako představitelé lidu a zdaleka necítí potřebu se s problematikou blíže seznámit". No co, odměny to jistě spraví a namotivují k lepší a odpovědnějsí prácí. A nemáte někdo přehled, kolik už bylo vyplaceno peněz na odměnách letos?? Jen tak pro zajímavost :o
Josef Nový
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Karel »

Tak tedy znovu: do zastupitelstva se dostanou jedinci, kteří projdou sítem voleb. Kandidátky se tvoří většinou tak, že lídr, který se nebojí vynést svou kůži na trh, si doplní počet lidmi, ke kterým má důvěru (i oni mu však mohou namydlit schody!) a jdou do toho. Vyjimečně se může stát, že se lídr cítí, ale o svou kůži se bojí. Pak volí variantu, že najde někoho hloupějšího a z něho si vytvoří štít - ale jak říkám to je vyjimka. A pak už záleží jen na voličích,jak rozdají karty. Vidíte, že je to snadné a že to může zkusit každý! Předpokládím, že by to jako odpověď na otázku proč tam jsou? mohlo stačit.
Mě ale ještě trápí ten způsob hlasování. Vůbec mě nevadí veřejné, ale mám s ním několik zkušeností spíše negativních. O jedné bych se zmínil: Začátkem 90tých let se rozděloval VÚ Dobrá Voda. Čachrovu připadlo k.ú. Zhůří a prášilští přišli s nápadem oddělit lukrativní část a přičlenit ji k obci jejich. Tento návrh naše zastupitelstvo, při veřejném hlasování, schválilo a připravilo Čachrov nejen o část katastru (z níž se dalo trvale daňově těžit), ale i o zajímavý několikamilionový výnos z pozdějších prodejů tamních objektů. Při chabé argumentaci, ze které si vzpomínám pouze na nutnost protahování cest (i když tam probíhala jen jedna státní), jsem si tuto skutečnost dokázal vysvětlit pouze strachem z hněvu svých vůdců. Dodnes nevěřím tomu, že by většina zastupitelů byla hloupější nebo měla tak zvrácenou představu o prospěchu své obce! Ale kdo ví?
Klidně tedy moniturujte, já se stydět nebudu a věřím, že do dalších voleb jistě něco vymyslíte.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Dobrá tedy Karle toto jsme si asi navzájem vysvětlili i když asi každý máme na věc jiný názor, ještě otázka uvažovali jste někdy (a tato otázka je i na předchozího starostu J.Bejvla) o obecním referendu ?
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Nemohu si pomoci , ale způsob výběru zastupitelů jak je tu popsán přesně vede k negativům typu nezodpovědnost, nekompetentnost, papouškování apod.

Máme tu tedy "vůdce" a "outsidery", kteří podle něj hopkají. Pak je tu ale ještě způsob založený nikoli na kultu osobnosti , strachu, řitním alpinismu apod., ale na kolektivní práci, kooperaci a vzájemnosti. Tzn., že všichni zúčastnění jsou si ve svých sociálních rolích zastupitelů rovni, mají vlastní názor, který umí veřejně prezentovat a za kterým si stojí. Nevezou se pouze v tom pomyslném vlaku, ale kolektivně jej táhnou.

Tedy, pokud bych chtěl prosazovat vlastní zájmy a ostatní mne nezajímali, pak bych bez pochyb volil způsob první, neboť s pár "papouškujícími bezmozky" si prosadím téměř cokoli. Pokud by mne ale zajímal obecní prospěch, množství a kvalita odvedené práce, pak budu chtít mít kolem sebe lidi, na které se mohu spolehnout, mohu s nimi věci konzultovat, nechat si poradit, neboť jejich osobnost je zárukou platného názoru. Osobnosti iniciativní, kterým nebude osud obce lhostejný a které přijmou svůj díl odpovědnosti vůči voličům bez vytáček a svoji ruku zvednou dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nikoli podle toho, jak někdo chce. Neopomenutelným faktem je však také skutečnost, že tyto způsoby jsou výrazně odlišné ve své náročnosti na "materiál". 8-)

Nu a nyní již nechám na každém, aby si jednotlivé naše zastupitele přiřadil k odpovídajícímu modelu či skupině. :idea:
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Karel »

Než jsem stačil vyjádřit názor na referendum, už je tady anketa! S referendem souhlasím, ale s citlivým přístupem, nemělo by se proměnit ve štvanici. Zase musím čerpat zkušenosti z minulosti: kdysi revolucionáři využili referenda k odvolávání ředitelky školy - potud vše v pořádku. Ale ono jim (zřejmě podle výsledku) tak zachutnalo, že se odhodlali k dalšímu a dokázali zmíněmou vyštvat i z pouhého učitelování.
A k poslednímu příspěvku: jen slova a teorie nestačí, bude dobré přistoupit k praxi!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

I když to je mimo téma, nedá mi pozastavit se… Revolucionáři? Snad rádoby revolucionáři, kteří si touto cestou léčili osobní deprivace. Důkazem, za který děkuji, budiž věta: „Ale ono jim (zřejmě podle výsledku) tak zachutnalo, že se odhodlali k dalšímu a dokázali zmíněnou vyštvat i z pouhého učitelování“. Ale i to, že za svoji éru v OF nic víc nedokázali. K tématu by se však dalo říci, že od této doby můžeme (díky řadě faktorů) datovat počátek úpadku naší školy a vlastně celé obce.
A praxe? V jistém ohledu si na ni budeme muset pár let počkat a v jiném nám zas už dnes může ukázat, zda a případně jak jsme se v některých z nás zmýlili…
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Netsačím se divit, jak si někteří ze zastupitelů dokáží pevně stát za svými názory. Např. hned v prvním příspěvku p. Karla na tomto vláknnu se dočítáme, že nemá problém s navrhovaným způsobem hlasování a o kousek dále něco o tom, že voliči si své zastupitele ohlídají. A světe div se, na schůzi OZ dne 26. 1. 2012 pan místostarosta navhl, aby zastupitelé hlasovali tajně. Občane - voliči, buď slepý a hluchý a kdybys snad na jedno oko viděl, my ti jej rádi vypíchneme. Naštěstí ne všichni v našem zastupitelstvu mají tak "kvalitní" morální profil a tento návrh neprošel. Nedělejme si však iluze, že to byl pokus poslední...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Karel »

Tak do morálních profilů zabrousíme? Karel opravdu s vyjádřením názoru a hlasováním problém nemá, ale "pan místostarosta" se snažil pomoci jistému zastupiteli s orientací ke kterému rektu zamířit. Je morální chtít cenu odhadní nebo tržní a jak to udělat, když nechápu princip žádné z nich. A tajná volba? Ta už tady byla dávno před námi (doufám, že zase jednou bude) a jen v určitém období (snad skončilo před třiadvaceti lety) měla útlum, to jsme ani plentu při volbách nepotřebovali! Nedělám si ambice, že bych o této skutečnosti dokázal "novou" generaci přesvědčit. Ale ještě jedna věc mě zaujala: žasnu nad tím, kdo všechno může figurovat na výplatní listině ministerstva vnitra (právě po těch 23 letech).
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Pár dní jsem zde nebyl a zdá se, že míč je na mé straně hřiště. :)
Tak tedy... Jak vidím, opět je to o pomoci a už jen ta svatozář chybí. Milý Karle, odhad, který si nechal na obecní byty městys vypracovat, je odhadem tržním a nikoli stavebním. Už to samo o sobě je raritou. Tedy zde neračte mazat čtenářům med kolem úst. A měl-li některý ze zastupitelů morální dilema v tom pravém slova smyslu, pak jedině zda prodávat za podmínek stejných, jako se prodával obecní vlek, a to by se Vás na radu zcela jistě neptal. A Vaše prohlášení - prodávat minimálně za odhadní cenu je jen dalším důkazem té Vaší "nekonečné pomoci". Škoda, že jste stejně nevolal po odhadní ceně při prodeji vleku. Chápu, ono je potřeba tu finanční díru, která prodejem vleku vznikla, zalepit z jiných kapes.
A když už jsme u těch náhlých postojových změn. Nějak jsem nepochopil (na posledním zasedání OZ) Vaše hlasování pro (zjednodušeně řečeno) zahájení řízení o odstranění stavby domu nejmenované paní, když krátce na to hlásáte, že je potřeba to řešit tak, aby k odstranění stavby nedošlo. A nejlepší ze všeho na tom byl Váš návrh desetitisícových odpustků. To už tu dávno před námi také bylo. Tak si říkám, jestli to budete stejně prosazovat i v dalších případech. Například, když někdo posune hranice svého pozemku na pozemek obecní. To Vám určitě vzroste popularita. Nebo opět každému jiným metrem?
Hlasování nesvádějte na dobu minulou. To, že stavíte na roveň hlasování občanů při volbách s hlasováním zastupitelů, Vám může spolknout opravdu málokdo. Tady je nad slunce jasné, že se Vám příčí, když se lidé dozvídají, jak kvalitní názory prosazujete. Mám pro Vás daleko jednodušší řešení. Když na to nemáte, seberte se a jděte od toho. To je totiž jediná služba, jakou můžete této obci ještě prokázat. 8-)
P.S. Žasnu také. Bohužel, lepší to hned tak nebude. Oni se totiž, hajzlíci, drží na těch židlích zuby nehty. To Vy přece dobře znáte ne?
Honza Bejvl
Odpovědět