K zamyšlení...

Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

K zamyšlení...

Příspěvek od Honza »

S laskavým svolením p. Pavla zde otiskuji jeho nedávný příspěvěk. Domnívám se, že na svém (rodném) místě je poněkud znehodnocen okolím a že jeho vypovídací hodnota je mnohem vyšší.
Já sice rodilý Šumavák nejsem_000001.jpg
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Zírající Josef »

Nevím jestli JXD je opravdu "nezávislý" (odpusťte etopedický vtip), ale napsal o Čachrově a jednom z jeho esoterických obyvatel do Reflexu

http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti ... ilnen.html
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Karel »

Milý Zíre, díky za příspěvek.
Očekával bych spíše Tvé komentáře k současné situaci v obci. Taky považuješ odstupování zastupitelů za logický projev toho, že jim nejde jen o koryta, ale pouze o službu obci?
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Zírající Josef »

Karle, jen bych se opakoval - viz moje výzvy k odstoupení nefunkčního zastupitelstva na schůzích již snad před rokem a např. můj příspěvek z 18. prosince 2016 17:00 zde...
Velice si vážím těch srdcařů = místních patriotů, co do toho znovu ještě chtějí jít a bojovat, podle mého, proti nevyhnutelnému... Předpokládám, že pro peníze to asi nedělají. To se může vyplatit asi jen některému starostovi (který předtím, ve svém původním zaměstnání, na takový plat nedosáhl...) nebo možná i některému místostarostovi, ale tam už to chce, aby buď nedělal vůbec nic (a v tom případě je odměna milé přilepšení...) nebo si díky funkci naopak sám sobě něco přihrál (což zase hrozí tím, že mu to někdo časem spočítá...). Jinak je odměna velmi symbolická, jak níže dokládám, abychom také uvedli nějaká fakta...

http://www.denik.cz/z_domova/starostove ... 60916.html
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Zírající Josef »

Pardon, ještě dodatek...
Kdyby se zastupitelstvo rozpustilo včas (= ihned poté, co se ukázalo, že kandidátka p. starostky je, velice obezřetně řečeno, jen fiktivní...), už bychom asi "trefili" nějaký "mimořádný" volební termín a nové zastupitelstvo již mohlo pracovat k užitku obce (a nemuseli jsme zažívat tuto tragikomedii či truchlohru o mnoha dějstvích - jinak se to, podle mého, nazvat nedá...). Ale třeba se to někomu i líbilo a vyplatilo.
Opět uvádím fakta = tabulku termínů (snad je to ta správná)...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_vo ... 80%932018)
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Zírající Josef »

A do třetice....
Našel jsem si to aaaaaa... Byl jsem příliš opatrný, když jsem řekl asi rok.
9. zastupitelka (bez náhrady dalším v pořadí na kandidátce) odstoupila totiž již v létě 2015, tedy (protože se můj předchozí odkaz složitě otevírá) vypíši možné termíny mimořádných voleb, které jsme mohli stihnout = možná i leden 2016 (pár měsíců trvá vyhlášení...), ale zcela určitě duben, červenec a listopad. Z toho vyplývá, že místo hádání jsme už určitě minimálně 3/4 roku mohli mít funkční zastupitelstvo.
Mezi tím se celkem nic moc (až na řídké výjimky...) "plodného pro obec" nedělo. Pardon, pro někoho "milé odměny" se pobíraly dál...
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Honza »

...jenže to by se paní exstarostka nestačila obětovat. Prostě by se "jen" léčila, což se společensky prodává poněkud méně úspěšně. Co na tom, že obec ztratila rok. A když už jsme u těch počtů tak si počkám, jestli se z toho nakonec nevyklube invalidní důchod. Poněkud okatě mi s ním ta délka pracovní neschopnosti a další indicie korespondují. Ale možná se pletu. V takovém případě by tak nějak ono prohlášení o obětování se ztratilo i poslední špetku naděje, že by to mohla být pravda a došlo by i na ty (jak píšete) "milé odměny". To dá rozum, přece by lidem nelhala...
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Zírající Josef »

Rád k diskusím dodávám fakta. Tady je sice naše diskuse asi předčasná a ničím nepodložená, ale schválně...

https://www.integracentrum.cz/aktuality ... duchod-498

Starostou tedy klidně může být, alespoň jak se mně po zběžném prostudování materiálů zdá, i invalidní důchodce, dokonce i v plném invalidním důchodu = tedy s poklesem pracovní schopnosti o min. 70%. Není to omezeno ani výší platu, ani odpracovanými hodinami. Jediné omezení asi je, jestli starosta zvládne starostovat zbylými silami = zbylou pracovní schopností = u III. stupně maximálně 30% zbylé pracovní schopnosti... Ale to asi záleží na tom, jak je člověk schopný nebo za jak schopného se považuje...
Abych, jak říkal Jeníček Werich, zůstal Čech :D, poznamenám, že souběh "platu starosty a plného invalidního důchodu" (používám sice nesprávné, ale jasné termíny...), při vynaložení max. 30% výkonu zdravého člověka, už by byl až "VELMI MILÝ". :mrgreen: a dokážu dokonce odhadnout jakou číslicí by čistý součet začínal. A na tu už opravdu dosáhne málokdo... A to není závist, to je čistý smutek, co je v tomto státě možné...
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Karel »

Honzíku, opravdu neuvažuješ o tom, že už by bylo načase s tou "hyenní filozofií" skončit? Zmůžeš se ještě na něco jiného?
Vždyť jsi měl možnost se toho starostování ujmout! Mě je vcelku jasné, že kromě přehrabování v pochybných paragrafech toho o řízení obce mnoho nevíš. Víc mě překvapilo odmítnutí šance pokusit se o nápravu pochybení minulých u Pepy. Ale to bych se jen opakoval rozrýpat a pak zdrhnout, to je vrchol vašeho uvažování o prospěchu obce.
Ten sen o suverénním ovládnutí předčasných voleb je příliš lákavý a krásný.
Je zbytečné plakat nad promarněným časem, když jsme se nedokázali poučit z minulosti, tak ji budeme muset absolvovat znovu a možná i několikrát.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: K zamyšlení...

Příspěvek od Honza »

To mne Karle zajímá. Kdypak jsem se toho mohl ujmout? Vždyť tam sedíte jako žáby na prameni. V době, kdy to ještě dávalo smysl jsem zde psal o tom, že by starostka měla svoji funkci přenechat někomu jinému a jestlipak si vzpomnete na Vaši reakci? Já vím, takové věci je potřeba rychle zapomínat.
Jak již jsem zmínil dříve.., těší mne o to více, že i když nic nevím, daří se mi poměrně s vysokým procentem úspěchu poukazovat na věci, které k odpovědnému řízení obce moc nepasují. Tak si Karle představte, jak by to vypadalo, kdybych věděl... :)
Nic méně dle Vaší reakce soudím, že s těmi odhady dost možná nejsme až tak mimo mísu. Nedělal bych tedy ukvapené závěry a počkáme si, jak je to doopravdy. Ona doba nebude jistě delší než např. ta, po kterou čekáme na to, kdy vrchnost začne plnit usnesení z března minulého roku. Pokud byste si nevšiml, tak zde se nabízí ono jiné téma a spousty dalších na tomto fóru čeká, aby se jich ujal někdo, kdo o řízení obce ví (pro nás neznalce) věci netušené.
Ale je snazší omílat ten hyenismus viďte, on se bude ve volebním období totiž hodit. Jaký budete mít slogan? Jsme sice lháři, ale nejsme hyeny? :lol:
Nebojte se nic.. I na léta minulá dojde, rozhodnou-li tak lidé ve volbách. Kousek před tím Pepou jste totiž Vy a to bude (z pohledu nevědoucích) také určitě zajímavé období.
Honza Bejvl
Odpovědět