Očima nezávislého pozorovatele K zamyšlení...

Re: K zamyšlení...

Příspěvekod Zírající Josef » úte 03. říj 2017 5:40:15

Právě prošla sdělovacími prostředky tato informace (a podobné zprávy jsou stále častější...)...

https://www.novinky.cz/krimi/450674-och ... lionu.html

...tak jenom aby někdo neřekl, že si to neuvědomil... Tohle totiž reálně hrozí i Čachrovu :evil:. A to říkám se vší vahou své 31-leté pedagogické praxe a jsem připraven kdykoliv a kdekoliv si toto obhájit !
Můj syn mi, dokud do místní školy chodil, vyprávěl až neuvěřitelné věci. Pak, ve školním roce ?2011/12?, na konci dlouhého pěšího výletu, jsem na vlastní oči a ke své hrůze (a to, prosím, nepřeháním... :roll: ) uviděl, že si nevymýšlí. Viděl jsem přímo učebnicovou ukázku naprosto fatálního porušení všech možných pravidel takové akce ze strany p. Jansy. Bavil jsem se o tom hned na místě s tehdejší p. učitelkou Jiříkovou, ta to "viděla" podobně a řekla, že je nakonec ráda, že odtud odchází...
Od té doby občas vidím z okna koloběžkové apod. akce místních dětí... Tohle by mi, v mém "výchovném zařízení" a ani s klientelou ve věku většinou 12-16 let, prostě neprošlo.
A prosím, neurážejme naši inteligenci argumenty typu "kdo nic nedělá, nic nezkazí", "zatím se nic vážného nestalo" apod. Práce ve školství je velice riskantní, to vím velice dobře a také vím, že něco podobného se už zítra může stát i mně... ALE ledasčemu se dá dodržováním alespoň základních pravidel předejít nebo (vím, že to nebude znít moc hezky, ale...) alespoň zmírnit následky... A že se tady už ledacos stalo, to vím a opět mohu "celkem doložit"... Ale zatím naštěstí nic fatálního, co by se nedalo ve spolupráci s rodiči "přejít".
Ale až se stane něco opravdu zlého, navíc žádnému řekněme neukázněnému "dorostenci", ale malému "nevinnému" dítěti (o likvidačním odškodnění ve výši třeba ročního rozpočtu obce ani nemluvě...), bude už pozdě...
Myslím, že to do K zamyšlení... (a do Očima nezávislého pozorovatele - já vzal syna z dosahu p. Jansy mezi prvními...) patří.
Naposledy upravil Zírající Josef dne pát 06. říj 2017 7:30:52, celkově upraveno 1
Zírající Josef

Příspěvekod Zírající Josef » stř 04. říj 2017 11:13:20

Ještě, jen tak na doplnění nebo...:roll: Přímo na oficiálních stránkách školy je obrázek svačících žáků/koloběžkářů (ale on asi brzo zmizí, žžže...)

http://www.skolacachrov.cz/#&gid=1&pid=4 pro méně chápavé nebo "zastánce" páně Jansy = tři dívenky (sice všechny JIŽ v reflexních vestách...) evidentně sedí a svačí přímo na silnici, odhadem metr ve vozovce (místní asi poznáte, kde to je...) a ne na vedlejším travnatém odpočívadle (- parkovišti) nad říčkou...

+ :twisted: citace z týž stránek: "...je třeba, aby dítě zažívalo ..., zimu a hlad." = ...ve škole ? ...na prvním stupni ? :lol: Tam má naopak mít ty co nejideálnější podmínky k tomu, aby se mohlo nerušeně naučit základům, ze kterých pak bude čerpat celý další život (a zase naopak se dá říci, že na vratkých nebo zcela bez nic kloudného už v životě nevybudujete nebo to pak bude minimálně o moc těžší...= viz výsledky "absolventů" na 2. stupni v Klatovech...).

Tohle může být jednou třeba až i "důkazní materiál"...
Zírající Josef

Příspěvekod Zírající Josef » stř 11. říj 2017 13:15:19

A do třetice...

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=444310&sId&mId

...tohle mi na dovolené uniklo, zajímavé a o ledasčem vypovídající... ALE ještě více zajímavé je to, jak se, i v "demokradcii", lidé stále bojí...
Když jsem se kdysi rozčiloval na schůzi ve škole, že můj syn není pořádně vyučován p. Jansou minimálně v Čj, málokdo z rodičů, kteří měli alespoň podobný názor, si dovolil trochu více promluvit. A spíše zněly hlasy proti nebo na obranu p. Jansy. Ale pak titíž rodiče ze školy odebrali značnou část dětí. A mezi nimi, ejhle, byli i ti "obránci"...
Také jsem (a opravdu přátelsky = ti lidé to myslí dobře...) dlouhodobě varován, abych si s některými místními nezačínal, že mají dlouhé prsty apod. ;)
Teď mi přijde zapomenutý článek, abych ho publikoval, že se nebojím... Bojím, bojím se o manželku, která si to může po volbách za mne dost odskákat, i když si myslím, že svou práci slušně ovládá a pro obec je ( :twisted: nedá mi to.. = na rozdíl od jiných... :twisted: ) přínos. Ale už jsme se snad nauhýbali dost, ne ?
Zírající Josef

Předchozí

Zpět na Očima nezávislého pozorovatele