SNK Šumaváci Pracujeme od samého počátku

Informační vlákno.

Pracujeme od samého počátku

Příspěvekod Honza » pon 05. led 2015 22:31:32

Již na druhém zasedání zastupitelstva plníme zásadní body našeho volebního programu.

1. Zastupitelstvo akceptovalo náš požadavek na zapisování jmen zastupitelů k jejich hlasování a uznalo legitimní právo na pořizování videozáznamů ze zasedání ZM.

2. Poprvé v novodobé historii zastupitelstvo rozhodlo o dlouhodobém pronájmu pozemku na místo jeho prodeje.

3. Zastupitelstvo zahrnulo do návrhu rozpočtu na rok 2015 naši změnu – vypustit zcela netransparentní položku ve výši 2 000 000,- Kč. Na dalších změnách, směřujících k transparentnímu rozpočtu, pracujeme.

Dále jsme navrhli:
1. Přesunout konání ZM ze čtvrtka na pátek či sobotu z důvodu lepší přístupnosti zdejším občanům, kteří jsou v pracovní dny mimo svá bydliště a všem, kteří nejsou zdejšími občany, avšak vlastní zde nemovitost.

2. S ohledem na zajištění důstojnosti a vážnosti ZM, zakázat po dobu zasedání konzumaci alkoholu.

3. Změnu jednacího řádu tak, aby bylo možno ke každému bodu jednání vznášet dotazy a připomínky z řad občanů. Současné znění jednacího řádu to neumožňuje a občané se tak mohou vyjádřit až v závěrečné diskusi, kdy už jsou všechny body projednány a případně odhlasovány. Taková úprava podle našeho názoru postrádá smysl.

4. Zajistit pro místní seniory a osoby na "mateřské dovolené" minimálně stejné benefity, jako mají (z veřejných prostředků) zaměstnanci zdejší ZŠ.

5. Podpořit projekt university třetího věku.

6. Navýšit finanční podporu místního SDH v souvislosti s nadcházejícími oslavami 125. výročí jeho založení a poskytnout potřebnou součinnost při přípravách a realizaci.

7. Při příležitosti 70. výročí osvobození Čachrova a okolí americkou armádou uspořádat vzpomínkovou akci.

Na co jsme nedostali odpověď:
1. Na základě jakého ustanovení zákona o obcích a souvisejících předpisů bylo předčasně ukončeno ZM dne 11. 12. 2014.

2. Proč nebylo umožněno na výše uvedeném ZM složení slibu a tedy vykonávání mandátu jednomu zastupiteli dle § 69, z.č. 128/2000 Sb.

3. Jak je možné, že byl (v rozporu s tiskovým zákonem) pí. starostkou zneužit Čachrovský občasník v její předvolební kampani a zda je možno do tohoto periodika přispívat. Pokud ano tak kým, případně za jakých podmínek. Pokud nikoli, tak proč.

4. Jakým způsobem splňuje městys povinnost informovat občany o činnosti orgánů obce v souladu s § 97, z.č. 128/2000 Sb.

5. Proč pí. starostka toleruje porušování jednacího řádu v případech, kdy někteří jedinci narušují průběh zasedání ZM svým pokřikováním.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 531
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Pracujeme od samého počátku

Příspěvekod Honza » ned 08. bře 2015 11:47:08

26.2. 2015 a v reakci na stanovisko krajského úřadu konečně vrchnost přiznala, že Čachrovský občasník byl vydáván v rozporu se zákonem. Místo toho, aby vydávání dle zákona upravila, tisk občasníku zastavila přesto, že občané dali jasně na jevo svůj zájem o tuto tiskovinu. Důvod je jednoduchý - už by si tam pí. starostka nemohla psát své předvolební a další povídačky ve své výlučné pravomoci a mohla by přispívat také veřejnost. To pochopitelně není pro vrchnost žádoucí.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 531
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Pracujeme od samého počátku

Příspěvekod Honza » stř 21. říj 2015 21:49:03

Zastupitelé SNK Šumaváci se jako jediní oteřeně postavili proti návrhu starostky otevřít v centru obce Čachrov bar s výherními automaty.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 531
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Pracujeme od samého počátku

Příspěvekod Honza » čtv 14. led 2016 19:02:18

Na základě našich připomínek byl změněn populisticky-schodkový návrh rozpočtu pro rok 2016 na rozpočet alespoň vyrovnaný. Snad se jednou dočkáme rozpočtu investičního. Za současné situace je to však záležitost z říše snů.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 531
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Pracujeme od samého počátku

Příspěvekod Honza » úte 24. črc 2018 6:58:29

Ve včerejším hlavním zpravodajství ČT1 proběhla krátká reportáž (odkaz přikládám níže) na téma, které velmi dobře známe a které zde bylo hojně diskutováno. Víme, že o cenzuře bývalého vedení naší obce, by se dala napsat diplomová práce. Jak to dopadlo s vydáváním místního občasníku (byť se jej vrchnost, v návalu zoufalství, snažila označit za pouhý informační leták) také víme.
Na dámách z reportáže je velmi sympatické, že šly ještě dál. Závěry krajského soudu jsou zcela jednoznačné, a protože se v reportáži uvádí, že se jedná o precedentní rozsudek, tak si dovolím říci, že i když jsme pro řešení obdobného problému zvolili trochu jinou cestu (pro věčné ňafaly podotýkám, že jednoznačně mírnější), tak trochu jsme předběhli dobu. Jsem velmi rád, že se i díky tomuto rozsudku a zejména jeho odůvodnění naše snaha ukázala jako jednoznačně správná a tvrzení, že do občasníku směl přispívat každý, tedy nejen vrchnost, jako zcela oprávněné.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... h-novinach
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 531
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05


Zpět na SNK Šumaváci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron