KDU-ČSL

Moderátor: Honza

Odpovědět
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Zírající Josef »

A o tom stále píšu, proto jsem už před víc než měsícem psal o "čilém ruchu" (ale pod povrchem*), to je zdroj mého cynického pesimismu a proto jsem tady (ale nakonec i jinde... :roll: ) prostě neustále ZÍRAJÍCÍ... :shock: :? :roll:
"Mává se rukou" nad zákony (viz na schůzích jen např."místní lobista pan Ch. - já i uznávám, že jsou často dost nesmyslné a neustále se mění, ale stále jsou to PLATNÉ ZÁKONY... :roll: ), "eticky neprůchodné jednání" (viz např. jen moje oblíbená "volba učitele", ale tady bych mohl popsat stránek. žže...) skoro nikomu nevadí a dokonce ani většinu nezajímá, nedodržují se ani psané smlouvy, natož nějaká "ústní dohoda a rukoudání", kterými občas argumentuje třeba zrovna (např. u busíku...) Karel...
Tušil jsem přibližně, co se tady asi bude dál dít (to se dá snadno odhadnout/spočítat... = kdo nevěří, mrkněte už na mé předvolební příspěvky...). Dokud si zastupitelé nerozdělí moc a tím i např. fci místostarosty, nechtěl (a necítill jsem ani právo...) jsem se vyjádřit na schůzi zatím ani v diskusi. O to víc mne mrzí, že na další schůzi asi nebudu moci být = předpokládám, že bude velice rušná, zajímavá apod. Tam se, předpokládám, budou "lámat charaktery"... Takže jen *prosím "stejně smýšlející", aby se tam pokusili vysvětlit přítomným voličům (pak už se nebudu bát - pak už se to rozšíří... :o ), co tomu, co se na schůzi (možná i až na další...?) asi (odhaduji...) bude dít, předcházelo, protože neinformovaný či naivní volič si to může vyložit nesprávně a podle toho příště volit !!!
A JÁ PROSTĚ NECHCI, ABY SI TO U VOLIČŮ ODSKÁKALI "BEJVLOVCI" A "ZAHRÁDKOVCI" (Ti už i tak asi budou muset přinést celkem velké oběti, aby "světlá strana" alespoň dočasně :roll: zvítězila, ale třeba to dojde ocenění u příštích voleb...- no, popravdě, pochybuji... :( ) A TI, CO TO VŠECHNO... :evil: :roll:, SE ZASE (VÍTĚZNĚ ?) CHECHTALI... TOHLE "ŠPINAVÉ PRÁDLO" TADY JE NAPROSTO NUTNÉ PRÁT NA VEŘEJNOSTI, AŤ SE VOLIČ DOZVÍ... !!! To už jsem konečně doporučoval před volbami...
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

Vzdávám se "utlučen argumenty"!
I když z těch argumentů jsem pochopil jen Josífkovu snahu obhajovat a vysvětlovat skutečnost, proč se nestal (a hlavně nechtěl) stát ředitelem místní školy. Pořád nejsem schopen pochopit jak strašně výhodné musí být dojíždění do Měcholup a také jeho přístup k patriotismu.
Honzíku, tebe obdivuji, jak si dokážeš vytvořit opravdu kvalitní představu o koaličním jednání a mne by jsi do toho dokázal vtáhnout snad i kdybych byl už po smrti. Snad bys mohl dopřát každému ze zastupitelů alespoň pokus o vyjádření svých snah.
Jinak musím znovu zopakovat, že Pepa mohl klidně "dostarostovat" do konce volebního období bez nějakých vážnějších komplikací.
Opravdu nevím, čeho mohlo být tímto postupem a ztraceným časem dosaženo. Snad jen posílení bolševické enklávy v zastupitelstvu, ale i oni mají právo na plnohodnotný život spojený s kandidatůrou do zastupitelstva.
Jsem rád, že se mi podařilo přimět Jarušku k registraci, ale marně čekám na její zkušenosti a postřehy. Hrozím se toho, že by měla, Honzíku, spoléhat na to, že jí něco poradíš, nebo dokonce napíšeš!
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Zírající Josef »

:lol: Karle, to mne na Tobě baví, že to nikdy nevzdáváš a všechno po Tobě jen tak sklouzne (napsal jsem to dostatečně korektně ? :twisted: )... Připomínáš mi mé "nepřizpůsobivé" klienty, kteří také věčně něco nechápou, ale často ne proto, že by toho nebyli schopni, ale prostě proto, že nechtějí a nikdy nebudou chápat nic, co se jim nehodí... :D Jenže já jsem trpělivý...
:lol: Prej..., že Tě Honza vtahuje... :roll: Vždyť právě Ty jsi ten, kdo tady vtahuješ lidi do Tvých "akcí" (viz jen exstarostka a další zastupitelé - mimochodem, v poslední době z toho mají hlavně potíže...= vyšetřování, odstupování...).
A ještě jednou (znovu a znovu... :mrgreen: = je to už v mých minulých příspěvcích...) dodávám, že 1) než mne (a dávno již o Čachrovu podobně smýšlejícího syna...) sem (na hezký, ale pro nás dost nevýhodný "okraj civilizace", když to chceš slyšet naplno...) manželka odtáhla, byl jsem již DESET LET zaměstnán v Měcholupech, kde mne velice slušně platí a dostávám tam peníze i za svá další studia. 2) Čachrovská škola "poněkud :roll: umírala" již v "minulém století" a nenabízela mi zrovna slušnou budoucnost...

A jen pro zajímavost: dojíždění do Měcholup (25+25 km) je pro motorkáře :twisted:
1) prostě skvělé v období asi tak duben - září
2) dobrodružné (řekněme březen, říjen a opět řekněme listopad) kvůli večerní tmě, zvěři v ní, nástrahám ještě nebo již "zimnějšího" počasí apod.
a 3) prakticky nemožné = přes zimu, kdy to klouže..., ale to řeším jinak a dá se to celkem přežít...

A ještě OPĚT k tomu "bolševismu"... Karle, už jsem se Tě ptal, jak jsi prožil ty "komunistické" roky do "89" (v Tvém případě řekněme od školy...= možná i nějakých 3? let...). Podle Tvých současných řečí asi jako neochvějný bojovník proti K-režimu v lese, ne !!? Jenže já znovu tvrdím, že mám zkušenost, že mnozí dnes kovaní pravičáci a velcí "podnikatelé" byli za socíku jeho takzvaní "nadšení dojiči" nebo i hůř...
Karle, přiznej, nějaká ta spolupráce s režimem prostě bejt musela, co? Nebo dokonce nějakej ten "ŠPUK", co? Nebo hůř ? "Aktivní člověk" jako Ty (ale prakticky i já...) měl/skoro bych i řekl musel... ;) být jiskra, pionýr, svazák (to trojí jsem byl i já a skoro všichni kolem mne, abychom mohli studovat apod. - nic víc = nějakou větší aktivitu..., po nás celkem nechtěli...) nebo jsi dokonce, jako rozený "homo politicus", KSČ "rozvracel zevnitř" ? :lol:
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Zevnitř bezesporu Josefe. ;) A je úplně jedno, jestli za bolševika, nebo po něm. Ta věčně opakovaná averze pramení pouze z toho, že bolševik mu na to rozvracení formou „přesouvání majetku“ přišel a jen díky velké shovívavosti to neskončilo čučákem. No a po bolševikovi (kdy se přesouvalo ze státních statků) přišla nová éra přesouvání z obecního. Prostě ta „nejstarší řemesla“ byla, jsou a budou provozována v jakémkoli režimu. Jen terminologie se občas mění, aby ovce vesele békaly… :roll:

Pár věcí snad dokážu, ale že bych vtahoval do zdejšího politického póvlu jeho korunního prince, tak to je vskutku velká myšlenka. :lol:

Navíc není ani žádným tajemstvím, jak moc Karlovi leží Pepa v žaludku a jak samozřejmě nevynechá jedinou příležitost svým útrobám ulevit viz. poslední zasedání ZM. No a vyšoupnout ho z téměř jistého starostovského křesla by byl kousek náramný a navíc by se zas dalo lépe tahat za nitky, což zdárně natrénoval a praktikoval v období minulém. :idea:

Jinak Karle…, žádost o registraci J.T., kterou jsem obdržel, se ani náznakem nezmiňuje o jakémkoli Vašem přičinění. Ty důvody byly zcela jiné. Vy už musíte být vážně dost zoufalý, nebo abych použil Vaši terminologii… dost ubohý.
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Zírající Josef »

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/tre ... &source=hp
https://www.novinky.cz/domaci/443374-ko ... radek.html

...tak schválně, jak to dopadne... Já osobně bych byl moc pro, aby spolu ti "zemití a stanovací kluci" zůstali a pokusili se získat těch (zprvu přece tak jasných, žžže... :mrgreen: ) 10%... :twisted:

A tady je poučení PRO KAŽDÉHO STAROSTU apod. = Kalouskova demoKRADická unie (pošumavská pobočka Karlovi dejme úřad) - Čunkova (ten mi nevadí...*) strana lidová je v českých dějinách známa svou spolehlivostí, přímočarostí, charakterností, neprodejností, držením daného slova apod. Vždyť nám mimo Mirka "Dušína" Kalouska vychovala (nebo alespoň chvíli pochovala...) takové morální vzory a autority jako (jen tak narychlo...) např. "synovečka" Daníka H., Cyrdu "chariťáka" S., "politického turistu" Péťu P. apod. O "všeznalých dívenkách" Vlastičce "já jsem hlavně zpěvačka lidových písní, já ničemu nerozumím, ale všechno dělám a o všem rozhoduji" P., Mišce Š., Helče L. apod. ani nemluvím...
*Měla by se stát stranou "trochu (nikdo nejsme dokonalý...) rozumných a slušných" lidí opírající se o křesťanství a nebýt tím, kam je už dlouho vlečena chamtivci apod. "za oponou"... - tak nějak bych to viděl já...
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

...a já myslel, že to znamená Kradu Dávám Úplatky... :lol:
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

Chlapci, smysl pro žert máte obrovský, ale jeho vypovídací hodnota pro blaho obce je jen nepatrná.
Honzíku, obdivuji tvé nadání na štvanice různého typu a když nevychází, tak se pokusíš alespoň rozeštvávat. Jak si přišel na to, že by mně Pepa ležel v žaludku? Vy už jste z toho vývoje tak zblbli, že možná by pro vás bylo nejlepším řešením, kdyby nebyl starostou nikdo a ti venkvští troubové by chtěli schůzovat v neděli místo návštěvy kostela. Pokud mě paměť neklame, tak byl jediným kandidátem. Svému vystoupení žádný význam nepřikládám, pramenilo jen z mého přesvědčení, že koalice bude vyjednána mnohem tragičtěji a bylo třeba nabídnout konkurenční prostředí, alespoň trochu se blížící normálu. A Pepa je stejné hovádko boží jako my ostatní, navíc má odvahu do toho jít (kdo z vás ji má?) a také disponuje přednostmi a slabinami jako každý druhý. Nemám důvod, proč bych neměl věřit tomu, že ve své osmileté misi najde zdroj poučení, jen se obávám, abys mu neposkytl stejnou medvědí službu jako minulé opozici - měl bys znovu prostudovat volební výsledky.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Chyba Karle, chyba… Pro blaho Vaše jest ona hodnota nepatrná. Pro blaho obce poměrně vysoká. Jak víme, není zde mnoho těch, kteří nazývají věci pravými jmény a už vůbec ne těch, jenž je pojmenovávají veřejně. To samozřejmě vytváří živnou půdu pro jedince Vašeho ražení, kteří chtějí ukusovat z obecního, jak jen to jde. Vy, což je zcela pochopitelné, to nazýváte rozeštváváním, hyenismem atp., neb (projdeme-li fórum pochopíme) konstruktivní diskuse nejste schopen. Zástěrkou je tu stabilizace obce, tu starost o majetek atp., ale stejně to vždy končí malou domů.

Naprosto rozumím tomu, proč byl za Vaší éry vyhlášen boj proti dotacím a proklamovány investice pouze z vlastních prostředků. Dotace jsou kontrolovány, kdežto z obecního se tu a tam zakutálí bez povšimnutí.

Stejně tak z historie fóra pochopíme Váš skutečný vztah k současnému starostovi, byť víme, že jste schopen jej měnit dle potřeby jak ponožky, což dokazujete dalšími řádky, kde plynule přecházíte do řitního alpinismu navzdory tomu, že naše předchozí diskuse žádné Pepovy vlastnosti, schopnosti, přednosti či slabiny neřešila. Co se ale řešilo byl podraz, který jste na něj (společně s dalšími charakterními skvosty) upekli. A tak zachraňujete, co se dá. Když účel světí prostředky, proč nevlézt i do zadku. Počkáme si tedy, jestli přijde i skok s rozběhem. :lol:
Pokud vím, tak to Vaše vystoupení bylo právě o starostování a nikoli o skladbě koalice. Nějak se Vám ta argumentační „smršť“ hroutí…

Možná byste Karle mohl zvládnout (i když já o tom silně pochybuji) alespoň nám popsat, co je to ten Váš „normál“, o kterém se zmiňujete. Třeba konečně pochopíme, v čem spočívá to blaho, které byste obci rád předal. Jen prosím nijak složitě. Mějte na paměti, že to čtou také ti (jak jim říkáte) vesničtí troubové, co chodí v neděli do kostela. :idea:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Rozhodl jsem se, že pokračování oblíbeného cyklu "řekni to obrazem" zahájím právě zde. I když ještě neznáme programy jednotlivých uskupení pro zdejší komunální volby je jasné, že v tomto případě je šance na mýlku mizivá. :wave:
vladimir_jiranek_84.png
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Zírající Josef »

Krátké (a asi poněkud smutné...) zamyšlení nad předcházejícím vtipem...

Když ony to ty tradiční strany (mimo Komančů, kde to maj celkem přesně "ložený"...) mají těžké... Na "socany" (které jsem dříve, přiznávám, od jejich "znovuvzniku", přes Zemanovské období, až do rozlézání sluncoidů ve straně a dokonce až do jejích špiček, volil já...) a na "flanďáky" se lepí, přiživuje se apod. takové množství takových :roll: ... :evil:, kteří nemají nic společného s jejich původními ideemi - zdravím Karla :wave: (Tak kdy už to s J.K. konečně vrátíte ?!), že se logicky potácejí ("flanďáci" ovšem v mnohých regionech již celkem tradičně...) na hranici volitelnosti. A to se ještě "lidovci" částečně vyčistili směrem do T :roll: P "spící medvěd"09... To je teprve pakáž... :evil:
Ale "socani" i "flanďáci" by, alespoň podle mého, přežít měli, protože jejich původní idee mezi lidmi stále jsou (jen už leckterý jejich volič teď volí třeba "protestně" někoho jiného nebo nevolí vůbec...). ale kdo by, opět podle mého, přežít neměl, jsou Kalouskovci...- Karle, proč tě vlastně nezaštiťují oni (tam máš hodně společného s Kalouskem, Drábkem apod. a určitou "zmatenost" i s tvým jmenovcem "knížetem", "zpěvačkou a politickou turistkou" Vlasti apod. )?

Takže... Až se, velevážení voliči, budete rozhodovat, koho volit, pokuste se trochu jim spočítat alespoň jejich politický apod. život. U Karla se minimálně zasmějete a u strany, kterou se zaštiťuje, možná naopak zapláčete, koho všeho "odkojila" (TOPku :evil: jim nikdy nezapomenu...), koho minimálně chvíli podržela a kdo všechno se na ni furt věší... Ale za všechno ta strana fakt nemůže - tady jí to třeba místně zcela nezaslouženě kazí Karel. S jeho "vypečenými akcemi" ta strana nic společného asi nemá. To Karel dělá hlavně (samozřejmě, něco i pro kámoše, ale jen "na výměnu přihrávek"...) pro sebe...

P.S. Všimněte si, mimochodem, jak vysoký a mohutný je v tom vtipu J. Lux. Byl dost často prezentován jako kus pořádnýho chlapa, až "rustikální", nezlomný ve víře apod. sedlák apod., jenže (alespoň než v politice značně přibral...), byl to prostě spíš drobný mužík... I to něco říká o jeho straně - vždycky se prezentují a vyjadřují jako o něco "větší a mocnější" než doopravdy jsou... :lol:
Odpovědět