Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Odpovědět

Souhlasíte s úplným vykácení alejí u cest ?

ANO
1
33%
ANO JSEM ANONYMNÍ CHATAŘKA Z RAJSKÉHO
0
Žádná hlasování
NE
2
67%
JE MI TO PUTNA JSEM ČACHROVSKÁ/JAVORENSKÁ/KUNKOVICKÁ/PRAŽSKÁ OVCE
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 3

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Příspěvek od Kynčl »

Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici ... kácejí se většinou zdravé stromy (byl jsem se osobně podívat) a krajina přichází o svůj půvab ... kreténské úvahy o tom kolik lidí se zabije nárazem do stromu mne nazajímají mají jezdit bezpečně....
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Příspěvek od Karel »

Změna je život, kácení mě nevadí. Fandím spíše stromořadí za příkopem, umožní kvalitnější ošetření příkopů, možná ani faktor bezpečnosti není úplně zanedbatelný. Ale to musí někdo vysázet a evropské peníze pomalu docházejí.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Příspěvek od Kynčl »

Sáhněme si do svědomí kolik kdo vysadil stromů (i ja já jsem za svůj život více porazil než zasadil) ... a opravdu myslím , že plošné kácení alejí je zločin (ten krásný dub co byl na březím byl naprosto zdravý) ... add DOTACE jinak lidi už se vzpamatujte ... tato krajina , žila kdysi bez dotací a bude žít nadále ... největší zločin této doby jsou právě dotace
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Příspěvek od Honza »

S úplným rozhodně ne. Jsou určitě místa "nebezpečná", kde není možné jiné technické řešení a tam bych tuto oběť podstoupil, ale v ostatních případech negativa rozhodně převažují. Kvalita řidičů (díky tržnímu systému autoškol) klesá pod bod mrazu, tak že já už se necítím bezpečně ani na kruhovém objezdu a za to stromy rozhodně nemohou. A co se údržby příkopů týče, určitě by to bylo snazší, ale já myslím, že za trochu námahy to rozhodně stojí. Kdyby na to náhodou nebylo dost rukou, ve věznicích jich zahálí až běda. Stačí jen upravit legislativu a muklové mohou, na místo válení a čumákování na televizi, také něco užitečného dělat a to nejen u silnic... ;)
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Příspěvek od Kynčl »

JJ souhlas problémem je že se nedělá průbežná údržba/oprava komunikace ... jinak nedávno jsem v tramvaji zaslechl rozhovor dvou "nepřizpůsobilých" a ten jeden povídá tomu druhýmu ty voe ja poprvé makal až v krimu ... jó ty idylické scény z amerických filmů kde vězni opravují silnice .....
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kácení alejí a stromořadí na hlavní silnici

Příspěvek od Honza »

Tak ono nejsi zas až tak daleko od reálných možností. Odsouzenci, kteří dostali alternativní trest obecně prospěšných prací jej většinou nechtějí z pochopitelných důvodů vykonávat v místě svého trvalého bydliště a tak se zde nabízí možnost získat levnou pracovní sílu. Třeba bychom se pak dočkali posekání trávy na obecním dříve jak v půli léta, pohrabat, pozametat, vykopat, vyčistit, natřít atd. atd. To vše by veřejnému prostranství rozhodně neuškodilo. :idea:
Honza Bejvl
Odpovědět