Dění a nedění v obci "Dobrá" škola na zakázku

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvekod Zírající Josef » čtv 07. pro 2017 14:04:09

A Karle, vůbec Tě "statečným chlapíkem" nesrovnávám s agentem Minaříkem (i když rozkládání zevnitř, co... :?: ), ale jako bejvalej hokejista, doživotní fanoušek dobrého hokeje a nepřítel papalášů všech velikostí, si pamatuju píseň pro Klause, která platí, s drobnými úpravami, i pro Tebe:

Karle, Ty jsi klasa chlap, Ty umíš nejlíp počítat,
Ty máš všechno v malíku, jsi nej.....ší z maníků...
Ty jsi ze všech nejlepší, chlapíku náš statečný,
Ty si tu náš generál, my jsme tady zbyteční...
Karle, Ty jsi prima chlap, Ty umíš nejlíp počítat,
Ty máš obec v malíku, vždycky budeš v balíku !!! :twisted:
Zírající Josef

Příspěvekod Zírající Josef » pát 08. pro 2017 9:21:27

Ještě jsem by upozorněn na dvě "maličkosti" v Tvém rozboru, tak, s dovolením (i bez... :twisted: ), zareaguji...

1) Karle, už nikdy nepiš J+K+R (co najednou ta skromnost... :lol: , zrovna Ty, kterej ... :roll: , se napíšeš až na konec ? Karle, hezkej pokus... :twisted: :lol: ). P. Jansy se rozhodně nechci zastávat, ale ten nepatří ani na ten konec vašeho "souboru"... Byl :wave: to prostě "blouznivec", kterej dostal od esoterické (napíšu to VELICE dobrotivě, ale všichni víme, že to bylo jinak... :roll: = byl tam obrovský :silent:... :silent: x obrovská touha po konečně nějakém uznání, po nějaké moci, kariéře apod.) naivky prostor a možnost kázat své "pravdy" nevinným obětem (místní děti a jejich "až teď = poněkud pozdě najednou velmi nespokojení" rodiče...). A protože Tvůj způsob zasahování do Čachrovska se dá v češtině nejlépe popsat jako sloveso ze slova Čachrov vzniklé, trvám vždy na duu R(na prvním místě = jsi ten pověstný krk, co hlavou otáčí, jak se mu zamane...- při vyšetřování se za ní samozřejmě schovej a pak jí potop...) + K (to byla, bohužel, ta "kašírovaná hlava", další přívlastky raději vynechám... :crazy: :roll: :evil: , na kterou teď ledacos padne...).

2) velmi starostlivě píšeš o takřka neřešitelné likvidaci busíku... :roll: Velmi starostlivě asi hlavně proto, že každého hned napadne, že se neměl nechat tak "dorasovat" v pro obec tak nevýhodných "cizích službách" !!! Tenhle Tvůj "splachovací" způsob argumentace je prostě neuvěřitelnej... :crazy: Snad to vyřeší Tvé první veřejné postihy (tipuju ty "odměny", tam to snad nemůže nikdo ničím omluvit, to bylo i místním, co mi to v zápětí vyprávěli, jasné ihned...). Mimochodem, stále tvrdím, že to jen 36-ti minutové video z 9/2 2017 by měl shlédnout každý volič na Čachrovsku !!! To je prostě dokonalý instruktážní materiál... :lol: Nemluvě o "nářezu", kterej tam dostáváš od kamaráda :thumbup: :clap: A taky fotografii dětí sedících s rozloženými svačinami minimálně metr ve vozovce... Na stránkách školy, jak jsem ostatně samozřejmě předpokládal, už není, ale my máme kopie, úřad promítačku a měl by nám dát možnost seznámit rodiče, přátele školy apod. = VOLIČE (jenže u těch Tvejch "vděčnejch za přihrávky" Ti to asi stejně neublíží, co...?) s důležitými fakty = důkazy pořízenými samotným p. Jansou, ne... :twisted:

A takhle to teď už bude furt, Karle... :twisted: :wave: Já si nezačal, ale nenechávám si nikdy nic líbit a jsem velice trpělivej... ;)
Zírající Josef

Příspěvekod Honza » úte 12. pro 2017 22:34:57

Karel píše:Vypadá to, že je očekáván komentář také můj, ale já se obávám, že s jedinci disponujícími jedinou pravdou, je jakákoli polemika marná!
Přesto se pokusím:
Považuji za vhodné se při hledání vývoje osudu zdejší školy vrátit až do doby předlistopadové. Tehdy platila hlavní zásada respektování takzvané spádovosti a o počty dětí nemusela být starost žádná, každý z rodičů věděl, kam jeho dítě patří. Přesto se i v této době dalo pochybovat o kvalitě vyučujících. Vzpomínám na jednoho nomenklaturního experta za jehož působení si děti odnášely jen zážitky z jeho popíjení a odplivování do výlevky během "výuky". Před takovým individuem dokázala ochránit své dítě přesunem do jiné školy jen ředitelka, ostatní se s faktem museli nějak vypořádat.
Po listopadu se začal vývoj ubírat směrem, kopírujícím vývoj společnosti: ubývalo pracovních příležitostí, vhodného dopravního spojení a rodiče si začali uvědomovat, že je nutné sladit místa svého pracovního působení s místem školní docházky svých dětí. Než jsem se dočkal vnoučat vlastních, zdálo se mě takové rozhodování rodičů vůči obci málo vstřícné. Ovšem pouze do doby, kdy byla potřeba "odložit" děti do místní školky - ta byla v 6,30 ještě zavřená (byla dětí plná- byla zadarmo - o další zájem nebyl) a bylo nutné popojet dál. Podobně to později dopadlo se školou. Minibus, který měl původně sloužit ke svozu dětí v rámci obvodu obce, případně k vytváření kontaktů s obcemi sousedními (tak fungují například Hlavňovice a Velhartice), nakonec sloužil jen k přesunu ředitelky z Klatov na Čachrov a dnes se zdá téměř neřešitelný proces jeho likvidace. V případu pana Valeše by bylo vhodné umístit příběh do správně doby a upřesnit, která že to vrchnost se tak zlobila a za kterého ředitele se to odehrálo. Ne za všechno mohou J+K+R. Ovšem slabá znalost historie některých účastníků naší diskusi dominuje!
Nástup pana ředitele se mě zas až tak problematický nezdá. Začínal s pár dětmi a když se počty dětí začaly (hlavně jeho zásluhou) zvedat a nastoupily další kantorské posily, přišly problémy. Nechci polemizovat nad tím jak procenticky vyjádřit zavinění současného stavu školou nebo rodinou i když většinu rodičů osobně znám. Nezbývá než počkat na výběr ředitele nového (pro v diskusi zainteresované cítím potřebu uvést, že jsem do komise vybrán nebyl) a pak se těšit z dalšího vývoje - o něm si žádné přehnané iluze nedělám!

Tak ještě zde se nám urodilo a opět to stojí za to… „…slabá znalost historie některých účastníků naší diskusi dominuje!“ Tak to jste se trefil přímo do hlavičky, Karle, a možná jste si při tom i trošičku ublížil ne?? :thumbup: :P

Jen mi prosím vysvětlete, proč ta ředitelka „ochránila“ jedno své dítě dávno před tím, než ono (jak píšete) individuum na zdejší školu nastoupilo a druhé své dítě nechala tomu nomenklaturnímu expertovi napospas. :clap: :lol:
Myslím, že na vytvoření si názoru ohledně Vaší znalosti historie to bohatě dostačuje. :)

Pokud by to někomu snad nestačilo, může porovnat opět nesrovnatelné (byť se o to Karel stále dokola pokouší) a to např. pouze takovou drobnost. V oněch dobách dávno minulých si (na rozdíl od současnosti) učitelský sbor ředitel nemohl vybrat, nýbrž mu byl přidělen. Pokud tedy uvážíme, jaké studenty dokázala zdejší škola vychovat v dobách nulové možnosti výběru pedagogů a jaké v době výběru dle libosti (a to včetně zřizovatele), opět (pro některé bohužel) docházíme k závěru, že současnost je těžkým propadákem, který právě díky tomuto výběru jde za konkrétními viníky. Viníky R+K+J. To stejné samozřejmě bude platit i v případě, že se školu nepodaří zachránit, neb tahle (rádoby svatá) trojička ji z oněch pomyslných kotníků (kam ji dostala pí. Uhlíková, mimochodem také Karlova favoritka) potopila až po uši. :evil:

Tak už nám tu zbyla jen ta pohádka o školní družině. Tož já Vám tedy věřím, Karle, že jste obětoval tu výjimečnou a neopakovatelnou možnost poskytnout Vašim vnoučatům vzdělání té nejvyšší kvality ve zdejší škole jen proto, že nebyla po ránu otevřena družina. :lol: :P :clap:
Jací jsou to ale pitomci ti, kteří to dělají naprosto opačně, tedy že obětují část svého komfortu a mnohdy nemalých finančních prostředků na oltář kvalitního vzdělávání svých blízkých. :shifty: :idea:

Už se fakt nemohu dočkat, čím mne pobavíte příště… :P :wave:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor

Předchozí

Zpět na Dění a nedění v obci